Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tajemniczy obiekt, który mógłby być rakietą z lat 60. XX wieku, przeleci dziś obok Ziemi

AR 17:19 1 grudnia 2020
NASA opublikowała film przedstawiający zapętlone orbity SO w 2020 roku wokół Ziemipixabay.com
Tajemniczy obiekt kosmiczny, który został przechwycony przez orbitę Ziemi i jest powszechnie uważany za wzmacniacz rakietowy z lat 60. XX wieku, już teraz jest widoczny dla obserwatorów nieba, gdy zbliża się do planety.

Uważa się, że obiekt, znany jako 2020 SO, jest częścią rakiety wspomagającej Centaur ze statku kosmicznego Surveyor 2, powiedziała NASA, choć nie zostało to potwierdzone. 

NASA opublikowała film przedstawiający zapętlone orbity SO w 2020 roku wokół Ziemi.

Ten przelot pozwoli astronomom określić, czy rzeczywiście jest to część wzmacniacza rakietowego górnego stopnia Centaura, który uniósł Surveyor 2, czy coś innego. 

- Bliski Ziemi obiekt 2020 SO, odkryty przez badanie Pan-STARRS 17 września 2020 r. I ogłoszony dwa dni później przez Minor Planet Center, ma szacowaną średnicę w zakresie 4,5 - 10 metrów (źródło: Nasa / JPL) - dodał Masi.

- Nie jesteśmy pewni, czy jest to asteroida (czyli ciało naturalne), ponieważ mogłaby to być rakieta wspomagająca w misji Surveyor 2 NASA z 1966 r. Ponadto od 8 listopada 2020 r. Do marca 2021 r. być tymczasowym satelitą naszej rodzimej planety. 

Niezależnie od tego, czy 2020 SO jest stworzona przez człowieka, to jej orbita wokół Słońca jest bardzo podobna do Ziemi, co sprawia, że NASA uważa, że ​​rzeczywiście jest częścią Surveyor 2, który wystrzelił w kierunku Księżyca w 1966 roku.

- Jedna z możliwych ścieżek dla 2020 SO doprowadziła obiekt bardzo blisko Ziemi i Księżyca pod koniec września 1966 r. - powiedział Paul Chodas, dyrektor Centrum Badań Obiektów Bliskich Ziemi w listopadowym oświadczeniu.

- To było jak chwila eureki, kiedy szybkie sprawdzenie dat startu misji księżycowych wykazało zgodność z misją Surveyor 2.

Niestety, Surveyor 2 nigdy nie ukończył swojej podróży, rozbijając się na powierzchni Księżyca 23 września 1966 r.

- Jednak Booster Centaur przepłynął obok Księżyca i zniknął na nieznanej orbicie wokół Słońca - dodała NASA.

2020 SO początkowo „powoli dryfował” do kuli ziemskiego wzgórza 8 listopada 2020 r. I pozostanie tam przez około cztery miesiące, zanim powróci na orbitę wokół Słońca w marcu 2021 r.

Źródło: NASA

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze