Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ten kraj może otrzymać pierwszą rundę szczepionki przeciwko Covid19 w przyszłym tygodniu

AR 14:50 30 listopada 2020
Wielka Brytania doświadczyła najbardziej śmiercionośnej epidemii koronawirusa w Europiepixabay.com
Wielka Brytania podała w niedzielę, że zapewniła 2 miliony więcej dawek obiecującej szczepionki na koronawirusa, ponieważ w ciągu kilku dni przygotowuje się do uruchomienia najbardziej ambitnego programu szczepień w kraju od dziesięcioleci.

Wielka Brytania doświadczyła najbardziej śmiercionośnej epidemii koronawirusa w Europie. UK ma nadzieję, że osiągnie bardziej pozytywny wynik stając się jednym z pierwszych krajów na świecie, które zaczną szczepić obywateli przeciwko COVID-19.

Rząd Wielkiej Brytanii zgodził się kupić ponad 350 milionów dawek szczepionek od siedmiu różnych producentów, jeśli okażą się skuteczne, przygotowując się do zaszczepienia jak największej liczby z 67 milionów ludzi w tym kraju.

Departament Zdrowia podał w niedzielę, że zwiększył swoje zamówienie na szczepionkę opracowaną przez amerykańską firmę Moderna z 5 milionów do 7 milionów dawek, wystarczającą dla 3,5 miliona ludzi.

Oczekuje się, że szczepionka Moderna zostanie wkrótce skierowana do brytyjskiego Urzędu Regulacji Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej, aby sprawdzić, czy jest bezpieczna i skuteczna. Dwie inne szczepionki - jedna opracowana przez firmę Pfizer i niemiecką firmę BioNTech, druga przez Oxford University i AstraZeneca - są już oceniane przez organ regulacyjny, ostatni etap przed wprowadzeniem na rynek.

Wielka Brytania zamówiła 40 milionów dawek szczepionki Pfizer / BioNTech i 100 milionów dawek szczepionki Oxford / AstraZeneca.

Szpitalom w Anglii powiedziano, że mogą otrzymać pierwsze dawki zastrzyku Pfizera już w tygodniu 7 grudnia, jeśli otrzymają zgodę, donoszą Guardian i Financial Times. Amerykański program szczepień ma również nadzieję, że w grudniu rozpocznie się szczepienie niektórych Amerykanów.

Rząd twierdzi, że pierwsi zaszczepieni zostaną pracownicy służby zdrowia i mieszkańcy domów opieki, a za nimi osoby starsze, począwszy od osób powyżej 80. roku życia. Plan zakłada obniżenie wieku i grup ryzyka do momentu zaszczepienia wszystkich osób powyżej 18 roku życia.

Peter Openshaw, profesor medycyny eksperymentalnej w Imperial College London, powiedział, że „nie byłby zbyt zaskoczony, gdyby ogłoszenie nastąpiło w ciągu najbliższych dwóch tygodni, być może nawet w przyszłym tygodniu”.

Personel niemedyczny, w tym wolontariusze udzielający pierwszej pomocy, jest już szkolony w zakresie wykonywania zastrzyków, które zostaną podane w około 1000 lokalnych ośrodkach szczepień i 40 do 50 dużych obiektach na stadionach i obiektach konferencyjnych, zgodnie z rządowym dokumentem planującym.

Czterotygodniowa blokada narodowa w Anglii ma się zakończyć w środę i zostanie zastąpiona trójstopniowym systemem środków regionalnych. Zdecydowana większość kraju jest umieszczana na dwóch górnych poziomach, co oznacza, że ​​większość ludzi będzie miała zakaz spotykania się z przyjaciółmi w pomieszczeniach, puby i restauracje nadal podlegają ograniczeniom, a wszystko, od dużych wesel po chóry, jest zakazane.

Pfizer i BioNTech twierdzą, że ich szczepionka jest skuteczna w 95%, według wstępnych danych. Musi być przechowywany w bardzo niskich temperaturach około minus 94 Fahrenheita. Firma podała, że ​​szczepionka Moderna, która również musi być przechowywana w niskich temperaturach, była w około 95% skuteczna w badaniach klinicznych.

Źródło: foxnews.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze