Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

TO JAKIŚ ARMAGEDON! Strażacy mówią o "ognistych tornadach". ZOBACZ, co dzieje się w Kalifornii [WIDEO]

M.N. 16:31 29 lipca 2018
Twitter/@DailyMirror
​Prezydent USA Donald Trump ogłosił stan zagrożenia w Kalifornii i zobowiązał rząd federalny do zabezpieczenia dodatkowej pomocy ze względu na pożary, które od 23 lipca pustoszą region i które zmusiły do ewakuacji prawie 38 tys. osób - podało EFE. Pięć osób zginęło w wyniku pożarów.

Trump autoryzował Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Department of Homeland Security - DHS) i Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego (FEMA) do koordynowania działań pomocowych - podał Biały Dom w oświadczeniu.

 

Ogłoszenie stanu zagrożenia przez prezydenta Trumpa umożliwi dostęp do niezbędnego sprzętu i zasobów Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA).

 

Strażakom nie udało się powstrzymać rozprzestrzeniania się pożarów w północnej Kalifornii, które już spustoszyły ponad 32,7 hektarów.

 

W hrabstwie Shasta pożary są zasysane przez silne wiatry, tworząc "ogniste tornada", które wyrywają drzewa i przewracają samochody. Obserwujemy wiry ognia - dosłownie można je opisać jako tornado - powiedział szef kalifornijskiego oddziału leśnictwa i ochrony przeciwpożarowej (CalFire) Ken Pimlott.

Źródło: Reuters, rmf24.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze