Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

To się nazywa klasa! Prof. Jan Żaryn gratuluje swojej konkurentce w wyborach

K.B. 13:21 15 października 2019
Telewizja Republika
"Szanowni Państwo, w tegorocznych wyborach nie udało mi się uzyskać mandatu Senatora. Dziękuję z serca za każdy oddany na mnie swój głos! Za docenienie mojej dotychczasowej pracy i obdarzenie zaufaniem. Gratuluję Pani Jolancie Hibner uzyskania mandatu Senatora X kadencji"- napisał na Twitterze prof. Jan Żaryn.

Jolanta Hibner wygrała z Janem Żarynem o włos w okręgu obejmującym północną część tzw. "obwarzanka podwarszawskiego": powiaty warszawski zachodni, nowodworski, legionowski i wołomiński.. Różnica wyników pomiędzy Hibner a Żarynem długo utrzymywała się na poziomie zaledwie kilkuset głosów. W końcu wygrała kandydatka opozycji, zdobywając 51,5 proc. głosów.

Profesor Jan Żaryn w 1984 r. ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalnością historia archiwalna. W latach 1984 - 1990 pracował jako nauczyciel historii w warszawskich liceach ogólnokształcących. Od 1997 r. do 2006 r. zatrudniony w Instytucie Historii Polski Polskiej Akademii Nauk im. Tadeusza Manteuffla. W 1996 r. uzyskał tytuł doktora. W grudniu 2000 r. został zatrudniony w Biurze Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej. W 2004 uzyskał w Instytucie Historii PAN stopień doktora habilitowanego. Postanowieniem prezydenta RP z 26 lutego 2013 r. otrzymał tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych. W latach 80. współpracował z opozycją demokratyczną. W wyborach parlamentarnych w 1993 r. bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski z warszawskiej listy komitetu wyborczego Porozumienie Centrum-Zjednoczenie Polskie. W 2011 r. objął funkcję prezesa Stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza, powołanego przez członków warszawskiego komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich w 2010 r. Został również koordynatorem mazowieckich struktur Ruchu Społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W wyborach parlamentarnych w 2011 r. bez powodzenia startował do Senatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

W 2015 ponownie wystartował do Senatu z ramienia PiS, uzyskując mandat senatora IX kadencji. W 2018 został powołany w skład rady przy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

"Wielka szkoda. Te gratulacje dla p. Hibner to z przyrodzonej elegancji P. Senatora. To taki chichot historii. Wielka szkoda, że nasz Senator tym razem został pokonany. Dziękujemy za klasę w pełnieniu mandatu"- czytamy we wpisach internautów.

 

 

Źródło: twitter

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze