Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trump do Erdogana: Nie zgrywaj twardziela

A.N 18:15 17 października 2019
flickr
Prezydent USA Donald Trump napisał list do prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana w związku z turecką operacją militarną w Syrii. Upominał w nim tureckiego przywódcę: – Nie zgrywaj twardziela. Nie bądź głupcem” – czytamy w liście.

Donald Trump w liście datowanym na 9 października apelował do tureckiego przywódcy o współpracę:

– Nie chcesz być odpowiedzialny za rzeź tysięcy ludzi, a ja nie chcę być odpowiedzialny za zniszczenie tureckiej gospodarki” – napisał.

 9 października, po ogłoszeniu przez prezydenta Donalda Trumpa decyzji o wycofaniu żołnierzy amerykańskich z północnej Syrii, w północno-wschodniej Syrii ruszyła turecka operacja militarna. Jest wymierzona w kurdyjskie milicje o nazwie Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG), które Ankara uważa za terrorystów. 

W środę 16 października amerykańskie media opublikowały list, który prezydent USA skierował do prezydenta Turcji w dniu inwazji na Syrię. Biały Dom potwierdził autentyczność listu.

– Pracowałem ciężko, by rozwiązać Twoje problemy. Nie zawiedź świata” – oznajmił. 

Historia oceni cię przychylnie, jeśli załatwisz to dobrze i po ludzku. Zapamięta cię na zawsze jako diabła, jeśli sprawa nie skończy się dobrze. Nie zgrywaj twardziela. Nie bądź głupcem! Zadzwonię później” – zakończył korespondencję Trump.

 

Źródło: tvp.info/media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze