Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trump odwiedził strawioną ogniem Kalifornię. "Mam nadzieję, że z tegorocznych pożarów wyciągnięte zostaną wnioski"

8:44 18 listopada 2018
twitter.com
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przyjechał do poszkodowanej przez pożary lasów i buszu Kalifornii. Spotyka się tam z lokalnymi władzami, strażakami oraz rannymi i rodzinami tych, którzy ucierpieli.

Na konferencji w mieście Paradise, w dużym stopniu zniszczonym przez pożar prezydent chwalił ekipy ratownicze. Wyraził też nadzieję, że z tegorocznych pożarów wyciągnięte zostaną wnioski. 

– Mamy najlepszych ludzi na świecie, pomagających ekipom szybkiego reagowania. Myślę, że wszyscy jedziemy na jednym wózku. Musimy zająć się dobrym zarządzaniem, będziemy współpracować z organizacjami ochrony środowiska – powiedział Trump. 

Dodał, że wszyscy zaczynamy rozumieć przyczyny pożarów i nie sądzi, żeby powtórzyły się one w przyszłości na taką skalę. 

– W ostatnim czasie prowadzonych było sporo badań i mam nadzieję, że ten pożar tutaj był ostatnim. Jego skutki są bardzo, bardzo poważne – powiedział amerykański prezydent. 

Liczba śmiertelnych ofiar pożaru lasów w północnej Kalifornii przekroczyła 70. Na liście zaginionych znajduje się ponad 500 osób. Ratownicy przeszukują zgliszcza tysięcy spalonych domów.

Prezydentowi podczas wizyty towarzyszy szef personelu Białego Domu John Kelly i zięć Jared Kushner. Zostali oni podjęci przez gubernatora Jerrego Browna i gubernatora elekta Gavina Newsoma, który wygrał niedawne wybory i wkrótce obejmie to stanowisko. 

Pożar Camp Fire niemal całkowicie zniszczył 27-tysięczne miasto Paradise oraz przylegające do niego mniejsze miejscowości. Spłonęło łącznie 11 tysięcy budynków na obszarze blisko 60 tysięcy kilometrów kwadratowych. Ponad 50 tysięcy osób przebywa w schroniskach, hotelach i u znajomych.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze