Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trump zdecydował. Amerykańskie wojska wycofają się z Somalii

JK 7:19 5 grudnia 2020
Amerykańskie wojsko podczas ćwiczeń.SFC Ron Lee/DVIDS
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump polecił wycofanie amerykańskich wojsk z Somalii. Pentagon poinformował, że 700 stacjonujących tam żołnierzy opuści ten kraj przed 15 stycznia 2021 roku - na 5 dni przed planowaną inauguracją Joe Bidena na stanowisku prezydenta USA.

Informując o planowanym opuszczeniu Somalii przez amerykańskich żołnierzy Pentagon podkreślił, że Stany Zjednoczone nie wycofują się z Afryki i nie zmniejszają zaangażowania na tym kontynencie.

"Pozostajemy wierni naszym afrykańskim partnerom" - napisano w komunikacie Departamentu Obrony. Poinformowano w nim również, że - choć część sił amerykańskich zostanie wycofana z Afryki Wschodniej - reszta zostanie przeniesiona z Somalii do krajów sąsiednich. Przedstawiciele Pentagonu zapewniają, że Stany Zjednoczone zachowają możliwość prowadzenia operacji antyterrorystycznych w Somalii, przede wszystkim przy użyciu dronów.

Wycofanie sił USA z Somalii jest kolejnym posunięciem prezydenta Donalda Trumpa zgodnym z jego hasłem zakończenia niekończących się wojen i powrotu amerykańskich żołnierzy do kraju. W listopadzie Pentagon poinformował o zmniejszeniu liczebności wojsk amerykańskich w Afganistanie z 4,5 do 2,5 tysiąca oraz w Iraku - z 3 tysięcy do 2,5 tysiąca.

Źródło: foxnews.com, PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze