Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trwa XXIV Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. W tym roku #Lednicawdomu

JJ 18:59 6 czerwca 2020
Wikimedia Commons, fot. kwolana / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)
Już po raz 24. na Polach Lednickich odbywa się Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Ze względu na epidemię koronawirusa charakter spotkania jest dość nietypowy.

To wielkie wydarzenie modlitewne w tym roku odbywa się pod hasłem #Lednicawdomu. Brak spotkania pod Bramą Rybą nie przeszkadza jednak młodym ludziom modlić się, słuchać konferencji i uwielbiać Boga pięknym śpiewem. 

Od godziny 14:45 Spotkanie Młodych jest transmitowane na żywo na Facebooku, w serwisie Youtube, a także w Telewizji Trwam. 

To największe w naszym kraju coroczne spotkanie modlitewne katolickiej młodzieży odbywa się od 1997 r. Pomysłodawcą był zmarły w 2015 r. dominikanin, o. Jan Góra. Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 odbywa się na Polach Lednickich w Wielkopolsce. Duszpasterzami spotkań i wspólnoty są obecnie dominikanie: Wojciech Prus OP oraz Wojciech Surówka OP. 

W roku 1997 podczas pierwszego spotkania nad Polami Lednickimi przeleciał helikopterem papież Jan Paweł II, który zatrzymał się nad słynną Bramą Rybą i pobłogosławił młodych. 

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze