Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Turystyka w czasach COVID-19. Analiza i prognoza skutków pandemii

jm 15:19 9 kwietnia 2021
WTTC opowiada się za wznowieniem bezpiecznych podróży w czerwcuFot. pixabay/Pamjpat
Według Światowej Rady Podróży i Turystyki, utracone przez pandemię koronawirusa miejsca pracy w turystyce oraz wkład tego sektora w gospodarkę mogą zostać przywrócone w 2022 r.

Jak twierdzi WTTC, w 2020 r. z powodu pandemii koronawirusa sektor podróży i turystyki stracił w skali globalnej niemal 4,5 mld dolarów. Podano, że około 62 mln miejsc pracy zostały utracone.

Według analityków udział sektora turystycznego, w globalnym produkcie krajowym brutto, wzrośnie w obecnym roku o 48,5 proc. i może osiągnąć poziom sprzed pandemii w 2022 r.

- Utracone przez pandemię miejsca pracy w turystyce oraz wkład tego sektora w gospodarkę mogą zostać przywrócone w 2022 r. - wynika z raportu WTTC.

Według Światowej Rady Podróży i Turystyki miejsca pracy utracone przez COVID-19 mogą zostać przywrócone, o ile programy szczepień na całym świecie będą sprawnie realizowane. Zaznaczono również, że duży wpływ na gospodarkę będzie miało łagodzenie, przed sezonem letnim, wprowadzonych obostrzeń dotyczących podróżowania.

- Wprowadzenie cyfrowych karnetów zdrowotnych, takich jak zielone zaświadczenie cyfrowe, również pomoże w ożywieniu sektora - dodano.

Wydatki na podróże międzynarodowe w 2020 r. spadły o 69,4 procent w porównaniu z 2019 r. W przypadku podróży krajowych jest to spadek o 45 procent.

Źródło: wttc.org

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze