Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ukraina: Polska na liście krajów o podwyższonym ryzyku Covid-19

JJ 16:15 2 sierpnia 2020
Polsko-ukraińskie przejście graniczneFot. PAP/Darek Delmanowicz
Jak podaje rządowy serwis gov.pl, Ukraina umieściła Polskę na liście krajów o podwyższonym ryzyku COVID-19. Oznacza to, że osoby wjeżdżające z Polski na Ukrainę muszą odbyć 14-dniową kwarantannę.

Dotyczy to także osób, które przebywały na terytorium naszego kraju w okresie 14 dni przed przekroczeniem ukraińskiej granicy.

Od obowiązku kwarantanny dla wjeżdżających z Polski są wyjątki. Kwarantanną nie będą objęte m.in. dzieci poniżej 12 lat, osoby które przejeżdżają przez Ukrainę tranzytem przez nie dłużej niż 48 godzin, kierowcy i członkowie załóg ciężarówek, załóg lotniczych i morskich, statków rzecznych, członkowie załóg pociągów i lokomotyw, a także kierowcy autobusów realizujących regularne połączenia. Kwarantanny nie będą musieli odbywać też działacze kultury, na zaproszenie instytucji kultury wraz z jedną osobą towarzyszącą, instruktorzy NATO i pracownicy misji dyplomatycznych i konsulatów.

W komunikacie wskazano, że na Ukrainie kwarantannę odbywa się w miejscu zamieszkania, przy pomocy aplikacji „Działaj w domu".Po otrzymaniu powiadomienia przez aplikację osoba objęta kwarantanną musi zrobić zdjęcie twarzy, które będzie zgodne ze zdjęciem referencyjnym zrobionym na początku kwarantanny. Wiadomości nie będą wysyłane w nocy. Aplikację powinno się pobrać jeszcze przed przybyciem na granicę. Można zainstalować ją tylko na ukraińskich numerach telefonów.

W komunikacie wskazano, że podstawą do zakończenia kwarantanny jest otrzymanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa, przeprowadzonego nie później niż 48 godzin po wjeździe na Ukrainę.

W ciągu ostatnich dni w Polsce odnotowano znaczny wzrost odsetka zakażonych koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o kolejnych 548 potwierdzonych zakażeniach. W ciągu ostatniej doby z powodu Covid-19 zmarło 10 osób.. W sumie odnotowano już prawie 46,9 tys. zakażeń.

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze