Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Japonii dojdzie do masowej egzekucji. Kilkanaście osób zawiśnie na szubienicy

AS 14:00 20 marca 2018
Flickr
W Japonii dojdzie do masowej egzekucji. Na szubienicę ma trafić 13-tu członków sekty, którzy są odpowiedzialni za atak gazem bojowym w tokijskim metrze w 1995 roku.

Japońskie media podkreślają, że będzie to największa egzekucja od 10 lat. 

Zamach do którego doszło 20 marca 1995 roku został dokonany przy pomocy sarinu w płynie. Członkowie sekty wnieśli gaz do metra  w butelkach po napojach oraz pudełkach śniadaniowych. O umówionym czasie sprawcy przebili pakunki parasolami i pozostawili je w wagonach pełnych pasażerów, w czasie porannego szczytu. Ulatniający się gaz spowodował masowe zatrucia. 

W zamachu zginęło 13 osób, 5000 zostało poważnie otrutych. 

13-tu członków sekty od lat czeka na karę śmierci -  W Japonii nie wykonuje się kary śmierci do czasu, aż wszystkie sprawy sądowe związane z współwinnymi nie zostały zakończone. Tak właśnie stało się w styczniu tego roku. Ostatnie masowe egzekucje, w sumie 15 osób, odbyły się w 2008 roku - poinformował "The Guardian". 

W Japonii kara śmierci wykonywana jest poprzez powieszenie. Nie jest jasne, czy skazańcy zawisną tego samego dnia. W Japonii terminy egzekucji trzymane są w ścisłej tajemnicy. Skazani zazwyczaj dowiadują się o tym, jaki czeka ich los zazwyczaj na kilka godzin przed egzekucją. Rodziny są informowane po fakcie. 

Źródło: o2.pl

Wczytuję ocenę...


WIECZÓR WYBORCZY - SAKIEWICZ, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - TO BĘDZIE BARDZO CIEKAWY SEJM
Wczytuję komentarze...
Najnowsze