Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Polsce wykonano do tej pory 8,5 mln szczepień przeciw COVID-19

mm 9:21 17 kwietnia 2021
Niepożądane odczyny to zwykle zaczerwienienie w miejscu wkłuciaFot. PAP/Przemysław Piątkowski
W Polsce wykonano dotychczas prawie 8,5 mln szczepień przeciw COVID-19. Pierwszą dawkę otrzymało ponad 6,2 mln osób, a drugą ponad 2,2 mln. Premier Mateusz Morawiecki spodziewa się, że do końca II kwartału tego roku uda się wykonać 23-24 mln szczepień.

Według danych rządowych w Polsce wykonano dotąd 8 484 815 szczepień przeciw COVID-19, w tym pierwszą dawką 6 236 689 i 2 248 126 dawką drugą.

Po szczepieniach zgłoszono 6132 niepożądane odczyny, w większości objawiające się zaczerwienieniem i krótkotrwałym bólem w miejscu wkłucia.

Od 27 grudnia ub.r., gdy zaszczepiono pierwszą osobę, zutylizowano w sumie 9811 dawek szczepionek.

Premier Mateusz Morawiecki spodziewa się, że do końca II kwartału tego roku w Polsce uda się wykonać 23-24 miliony szczepień przeciwko COVID-19, co – jak podkreślał w piątek – oznacza, że społeczeństwo zacznie powoli nabierać odporności zbiorowej.

Premier przypomniał wcześniejsze deklaracje, że do końca drugiego kwartału uda się w Polsce wykonać 20 mln szczepień. – Dziś mogę powiedzieć, po ostatnich dyskusjach z Komisją Europejską, że będzie to więcej – 23 lub 24 mln szczepień – poinformował Morawiecki.

Według niego będzie to możliwe dzięki presji Polski i innych państw członkowskich. – Ta presja ma sens, bo jeszcze w II kwartale przyjdzie do Polski blisko 4,5 mln dodatkowych szczepionek firmy Pfizer/BioNTech. To bardzo dobra wiadomość, bo będziemy mogli zaszczepić dużo więcej osób niż do tej pory sądziliśmy, że będzie możliwe"– zaznaczył szef rządu.

Zapowiedział, że do 17 maja planowane jest uruchamianie zapisów na szczepienia dla każdego kolejnego rocznika.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze