Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Pompejach dokonano kolejnego odkrycia. Został odnaleziony starożytny stragan

AR 14:15 26 grudnia 2020
Takich stoisk w Pompejach było dużo. Na terenie wykopalisk doliczono się ich dotąd około 80.Twitter/@Corriere/polskie radio 24
Stragan, na którym sprzedawano uliczne jedzenie, został odnaleziony podczas wykopalisk na terenie starożytnych Pompejów. Niezwykłe odkrycie zostało opublikowane w sobotę, a największe wrażenie robią oryginalne freski.

Zawieszone nogami do góry kaczki i kogut - takie doskonale widoczne malowidła zostały odkryte na straganie. Było tam można kupić rozmaite gotowe dania.

Odkrycie to "przedstawia niezwykły obraz dnia erupcji" Wezuwiusza - stwierdził dyrektor parku archeologicznego w Pompejach Massimo Osanna.

Znalezisko, jak zaznaczył w rozmowie z Ansą, pozwoli też prowadzić dalsze studia nad stylem życia, zwyczajami i sposobem odżywiania mieszkańców starożytnego miasta, zniszczonego przez wybuch wulkanu w 79 roku.

Włoski minister kultury Dario Franceschini poinformował, że możliwość zobaczenia tego niezwykłego miejsca będzie "prezentem dla zwiedzających" od przyszłorocznych świąt Wielkanocnych. Wtedy - jak się planuje - park będzie już dostępny po miesiącach zamknięcia z powodu pandemii.

Obecnie w miejscu odsłonięcia bogato udekorowanego i wyposażonego straganu prowadzone są prace konserwacyjne i laboratoryjne.

Antyczny stragan został zidentyfikowany podczas wykopalisk w 2019 roku; wtedy właśnie archeolodzy dotarli do jego fragmentów. Całość odsłonięto dzięki pracom w ostatnich tygodniach. Odkopane zostały także zostały szczątki dwóch mężczyzn - ofiar erupcji Wezuwiusza.

Dyrektor Osanna wyjaśnił, że takich stoisk w Pompejach było dużo. Na terenie wykopalisk doliczono się ich dotąd około 80.

Źródło: polskie radio 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze