Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W poniedziałek o 17 posiedzenie władz PiS. Müller: mogą zapaść decyzje dotyczące ministerstw

AN 9:52 28 września 2020
Rzecznik rządu Piotr MüllerFot. PAP/Piotr Kowala
Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w poniedziałek, że w umowie Zjednoczonej Prawicy znalazła się deklaracja dotycząca spotkań w ramach Rady Koalicji. Ważne, żeby nie krytykować zbyt mocno różnic, które pojawiają się w obozie władzy – powiedział.

– W umowie Zjednoczonej Prawicy istnieje deklaracja dotycząca spotkań w ramach Rady Koalicji, podczas których będziemy regularnie ustalać tematy" – powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia Müller.

Podkreślił, że "ważnym elementem jest to, żeby nie krytykować zbyt mocno w sferze publicznej wszystkich różnic, które pojawiają się w obozie władzy". – Polem do dyskusji jest Rada Koalicji – wyjaśnił.

Müller powiedział, że w poniedziałek o godz. 17 odbędzie się posiedzenie Prezydium Komitetu Politycznego PiS. – Tam możemy spodziewać się formalnego zatwierdzenia postanowień umowy koalicyjnej oraz podziału i wymiany poszczególnych ministerstw przypadających PiS - wskazał.

Jak stwierdził, w tym tygodniu będzie "możliwa rekonstrukcja rządu". – Musimy jednak połączyć kalendarz premiera i prezydenta, a pamiętajmy, że pan premier w czwartek i piątek jest w Brukseli w związku ze szczytem Rady Europejskiej – oznajmił. Podkreślił, że jeżeli nie uda się tego uczynić w tym tygodniu, to najpóźniej na początku przyszłego tygodnia.

Odnosząc się do informacji o wejściu w skład Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego powiedział, że będzie to wzmocnienie całego obozu politycznego. 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze