Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„W punkt”. Suski: Sędziom opadła maska

ajg 19:53 13 kwietnia 2021
Sławomir Nowakflickr.com
W Polsce jest grupa sędziów, która – jak można przypuszczać – otwarcie wspiera opozycję – uważa wiceszef klubu PiS Marek Suski. Jego zdaniem ostatnie poczynania sądów świadczą o tym, że „sędziom opadła maska”. Marek Suski i senator PSL Jan Filip Libicki byli gośćmi Katarzyny Gójskiej we wtorkowym programie „W punkt”.

- Jak powie Tusk, tak sąd zadecyduje – powiedział Suski, odnosząc się do decyzji o wypuszczeniu Sławomira Nowaka z aresztu. Suski podkreślił, że „mamy problem z sądownictwem i mamy problem ze sprawiedliwością”.

- Do sądu nie idzie się po sprawiedliwość, do sądu idzie się po wyrok, który często jest uzależniony od zasobności portfela – powiedział wiceprzewodniczący klubu PiS i przypomniał, że przeciwdziałaniu takim praktykom miała służyć reforma sądownictwa.

Mówienie, że Nowak jest więźniem politycznym, to przerysowanie

- Mówienie o tym, że Sławomir Nowak jest więźniem politycznym, jest pewnym przerysowaniem – powiedział z kolei senator Libicki. Jednak jego zdaniem decyzja sądu w sprawie wypuszczenia Nowaka z aresztu była związana ze zjawiskiem tzw. aresztu wydobywczego.

- Sąd zareagował na pewne zjawisko, które jest od lat, tzn. iż przetrzymuje się osobę podejrzaną bez procesu – podkreślił Libicki i dodał, że „zjawisko to należy uciąć”.

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze