Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Szwecji zakazano modlenia się w czasie pracy. Kobieta sama doniosła na siebie przełożonym

PR 18:32 10 lipca 2019
Kobieta zatrudniona w charakterze pracownika socjalnego w jednej z gmin w południowej Szwecji doniosła na... samą siebie do gminnych władz. Kilka tygodni temu zakazały one swoim pracownikom modlenia się w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Pernilla Franklin zgłosiła przełożonym, że złamała ten zakaz.

 

Jak pisze lokalna gazeta "Kristianstadsbladet", kobieta wyjaśniła, że do jej obowiązków należy opieka nad zaniedbanymi lub skrzywdzonymi dziećmi. W pracy często spotyka się z bardzo trudnymi sytuacjami i wtedy czuje wewnętrzną potrzebę skierowania do Boga cichej modlitwy, która pomaga jej w lepszym wypełnianiu obowiązków. 

Według przepisów przyjętych przez gminę, konsekwencją ich złamania może być upomnienie, a w skrajnym wypadku - nawet zwolnienie z pracy. Jednak szef działu personalnego twierdzi, że w przypadku Pernilli Franklin kara jest mało prawdopodobna, ponieważ kobieta modląc się nadal wykonuje swoje obowiązki. 

Zakaz modlitwy w czasie pracy wprowadzony przez gminę Bromölla wzbudził kontrowersje i jest obecnie badany przez szwedzkiego Rzecznika do spraw Przeciwdziałania Dyskryminacji. Pojawiły się między innymi pytania, czy zakaz nie jest wymierzony w wyznawców islamu, którzy odmawiają modlitwę pięć razy dziennie.

Niektórzy zastanawiają się też, czy można zakazać na przykład używania w czasie pracy telefonu komórkowego do surfowania po internecie - bo to też odciąga pracownika od jego zadań. 

 

 

Czytaj także:

Niemiecki polityk wita wszystkich homo, trans, cross, bi, dual… I tak przez 2 minuty [ZOBACZ]

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


WIECZÓR WYBORCZY - SAKIEWICZ, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - TO BĘDZIE BARDZO CIEKAWY SEJM
Wczytuję komentarze...
Najnowsze