Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wałęsa nie wytrzymał! Grzmi w na Twitterze i krytykuje Beatę Szydło

M.N. 20:51 16 lipca 2019
Wikimedia Commons
Były prezydent Lech Wałęsa zabrał głos ws. odrzucenia kandydatury Beaty Szydło na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych PE. Postanowił opublikować całą serię wpisów na swoim koncie na Twitterze.

W poniedziałek wieczorem, Beata Szydło w tajnym głosowaniu po raz drugi nie została wybrana na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych w PE. Za jej kandydaturą opowiedziało się 19 europosłów, przeciw było 34, od głosu wstrzymało się dwóch eurodeputowanych. Właśnie na ten temat red. Marcin Bąk rozmawiał dzisiaj z europosłem PiS Ryszardem Czarneckim.

 Tutaj czytaj więcej:

Czarnecki: odrzucenie kandydatury Szydło to akt politycznej zemsty i kompletnego braku szacunku dla demokracji

 

"Na tępa politykę PIS «obojętnie kto, byle nie Timmermans», PE odpowiedział: «Obojętnie kto, byle nie Szydło». To koniec jej uczestnictwa w «szaleństwie brukselskich elit»" – napisał w swoim pierwszym tweecie były prezydent.

 

W kolejnym stwierdził, że historia zapamięta Szydło jako premiera, za którego rządów "złamano Konstytucję, zasady praworządności i trójpodziału władzy w Polsce". "Ta porażka jej «się należała»" – dodał, nawiązując do przemówienia byłej premier i jej słów o nagrodach dla ministrów.

 

Na koniec Wałęsa oświadczył, że "polityk, który nie przestrzega oraz lekceważy unijne prawo i symbole nie może pełnić kierowniczych funkcji w strukturach UE". "Taka jest unijna sprawiedliwość" – ocenił były prezydent.

Źródło: Twitter, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze