Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Walka z procederem nielegalnej adopcji! Wójcik zabrał głos ws. nowych przepisów

AS 17:11 17 października 2019
Telewizja Republika
Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik zapewnił, że nowe przepisy w Kodeksach karnym i postępowania cywilnego pozwolą na skuteczniejszą walkę z procederem nielegalnych lub przeprowadzanych z obejściem prawa adopcji dzieci. - Nie może być tak, że ta furtka będzie wykorzystywana przez przestępców - powiedział Polskiemu Radiu Michał Wójcik.

Przyjętą w środę przez Sejm ustawą zajmuje się Senat na ostatnim posiedzeniu mijającej kadencji. Jak zaznaczył wiceminister, chodzi o skuteczne przeciwdziałanie przypadkom sprzedawania dzieci, procederu kryjącego się pod internetowymi ogłoszeniami "sprzedam brzuszek". Za nielegalną adopcję będzie groziło od 3 miesięcy do 5 lat więzienia zarówno dla rodzica, jak i osoby chcącej adoptować dziecko.

 

 

- Wiadomo, że adopcje są określone przez Kodeks rodzinny i opiekuńczy w sposób jednoznaczny przepisami, jak powinien ten cały proces adopcyjny wyglądać. Ale może się zdarzyć, że ktoś przekaże jakieś korzyści majątkowe czy też osobiste osobie w czasie postępowania adopcyjnego i spowoduje, że dziecko trafi do kogoś właśnie za te korzyści, za pieniądze. To już jest działanie wbrew przepisom prawa - powiedział Michał Wójcik. Jak zaznaczył, chodzi o sytuacje, w których wspomniana korzyść jest zatajana przed sądem.

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze