Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Washington Post: Andrzej Duda wygrywa polskie wybory

AKŁ 12:59 13 lipca 2020
Wg PKW Andrzeja Dudę czeka kolejne pięć lat prezydenturypap
" Ten wynik to cios dla liberałów i centrystów, którzy liczyli na to, że zwycięstwo Trzaskowskiego mogłoby przynieść oszałamiające zmiany w polskiej polityce, pozwalając proeuropejskiemu Trzaskowskiemu wetować ustawy prawicowego rządu posiadającemu większość w Sejmie" - pisze amerykański dziennik.

Washington Post donosi o zwycięstwie Andrzeja Dudy według sondaży Państwowej Komisji Wyborczej, którego określa mianem „populisty” i „sojusznika Trumpa” . Zdaniem komentatora, to zwycięstwo pomoże prawicowej PiS partii rządzącej na "kontynuację twardej linii politycznej, łącznie z odrzuceniem niezależnych sędziów, co powodowało protesty UE i grup walczących o prawa człowieka".

"Ten wynik to cios dla liberałów i centrystów, którzy liczyli na to, że zwycięstwo Trzaskowskiego mogłoby przynieść oszałamiające zmiany w polskiej polityce, pozwalając proeuropejskiemu Trzaskowskiemu wetować ustawy prawicowego rządu posiadającemu większość w sejmie. Prezydent Warszawy Trzaskowski nawoływał do przywrócenia Polski do standardów prawa europejskiego" - czytamy w dzienniku.

Źródło: Washinton Post

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze