Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Węgry: Zmiany w EPL, Fidesz wycofuje się z partii

IO 10:35 3 marca 2021
Fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN
Węgierska partia rządząca Fidesz wystąpi w środę z frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Parlamencie Europejskim – podał węgierski portal Origo.hu.
- Według naszych informacji dziś przed południem Fidesz ogłosi, że występuje z frakcji Europejskiej Partii Ludowej” – napisało Origo.hu.

Portal przypomniał, że w niedzielę premier Viktor Orban napisał w liście do szefa frakcji EPL Manfreda Webera, że jego partia wystąpi z frakcji EPL, jeśli zostaną przyjęte zmiany w jej regulaminie.

Orban oznajmił, że zaproponowano „zmianę wewnętrznych przepisów w rekordowym tempie i z takim zamiarem, by ułatwić wykluczenie naszych przedstawicieli albo by - jeśli te dążenia nie uzyskają poparcia niezbędnej większości – stworzyć sklecone naprędce i wątpliwe prawnie warunki wykluczenia z frakcji naszych pochodzących z wyborów przedstawicieli w Parlamencie Europejskim”.

W liście do Webera Orban napisał, że jako prezes Fideszu nie może się zgodzić na ograniczenie praw przedstawicieli partii, niezbędnych do wykonywania ich obowiązków. Ocenił, że „byłoby to głęboko niedemokratyczne”, gdyż przedstawiciele ci zostali wybrani głosami 1,8 mln Węgrów.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...
TAGI: PE, Orban, EPL, Węgry


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze