Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiceminister Ociepa o paradzie równiści: za tym nie kryje się propagowanie tolerancji

PR 8:31 10 czerwca 2019
Telewizja Republika
Sekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii Marcin Ociepa (Porozumienie) był gościem programu „Prosto w oczy” w Telewizji Republika. Rozmowy dotyczyły głównie kwestii światopoglądowych oraz brexitu. - Jesteśmy świadkami takiego zderzenia cywilizacji. Tych którzy bronią tradycyjnych wartości, tych który rozumieją na czym polega szacunek do państwa i instytucji i tych, którzy nazywają swoje lewackie poglądy progresywnymi - mówił Ociepa.

 

W weekend ulicami Warszawy przeszły 2 duże marsze prezentujące różne światopoglądy – marsz równości oraz dla życia i rodziny. Polityk stwierdził, że były to spokojne marsze i takich właśnie starć poglądów powinniśmy sobie życzyć gdyż w demokratycznym kraju manifestować może każdy ze swoimi poglądami.

- Jesteśmy świadkami takiego zderzenia cywilizacji. Tych którzy bronią tradycyjnych wartości, tych który rozumieją na czym polega szacunek do państwa i instytucji i tych, którzy nazywają swoje lewackie poglądy progresywnymi. Ci ludzie proponują swego rodzaju nihilizm. To się musi przełożyć na atak w kościół, w hierarchię, państwo, instytucje. W tym sensie on jest niebezpieczny. Trzeba pozwolić na takie manifestacje, ale za tym nie kryje się propagowanie tolerancji – stwierdził Ociepa.

Polityk mówił, że w Europie coraz większe poparcie zyskują ruchy mówiące, że państwo i wspólnota narodowa są ważne.

- My bardziej cenimy wspólnotę i państwo bo dotknął nas atak w nie uderzający. My dajemy teraz lekcje innym krajom, na czym polega Europa – powiedział.

Polityk mówił także o sytuacji w Wielkiej Brytanii określając zamieszanie związane z brexitem mianem tregedii.

- Silne państwo o tradycjach imperialne dziś pogrąża się w kryzysie. Każdy ma swój pomysł i żaden z nich nie jest w stanie uzyskać większego poparcia. Zbliża się twardy brexit, to najbardziej prawdopodobny obecnie scenariusz. On będzie trudny dla przedsiębiorców – podkreślił.

Wiceminister wskazał jednak, ze jesteśmy jednym z najlepiej przygotowanych na twardy brexit państw.

- Od 2 lat prowadzimy dialog z przedsiębiorcami, prowadzimy konferencje. Staramy się branża po branży przygotować na taką ewentualność – mówił.

Przypomniał, ze stworzona została witryna www.brexit.gov.pl, która opisuje różne scenariusze i pomaga różnym branżom przygotować się na to co może nadejść w związku z brexitem.

Brexit.gov.pl, tam opisujemy scenariusze, po różnych liniach można to sprawdzić. Znaleźć

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze