Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wichury oraz ulewy nad Polską! Tysiące ludzi bez prądu

AS 7:07 24 września 2018
maxipixel
Z południowego-zachodu nadciągnął nad Polskę niż niosący ze sobą intensywne opady deszczy i silny wiatr.

Wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują w województwach: podkarpackim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim oraz w południowej części województw opolskiego i dolnośląskiego. W tych rejonach wiatr może osiągać prędkość nawet do 115 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują w województwach: lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim, lubelskim oraz w południowej części podlaskiego i północnej województw opolskiego i dolnośląskiego, a także w zachodnipomorskim. Tutaj wiatr w porywach może osiągać prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

W nocy na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, w Lubuskiem, a także w województwach: łódzkim, mazowieckim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu może też intensywnie padać. Obowiązują tu ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia.

Ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami obowiązują do godzin porannych.
IMGW wydał również ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia dla województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Obowiązują do wieczora do 20.00. 

Jak poinformowało Rządowe Centrum Bezpeiczeństwa, na skutek silnego wiatru dostaw prądu pozbawionych jest 3908 odbiorców (woj. wielkopolskie - 3200, podkarpackie - 300, łódzkie - 242 i opolskie - 166).

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze