Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wielu działaczy straci pracę – informacja ministra Bańki

PR 11:07 15 grudnia 2017
twitter.com/MSiT_GOV_PL
Dziś w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbył się briefing prasowy z udziałem ministra Witolda Bańki, który poinformował, że 66 działaczy straci pracę w zarządach związków sportowych w związku z lustracją.

 

Członkowie zarządów związków sportowych, którzy nie złożyli oświadczeń lustracyjnych lub zrobili to po terminie, nie będą mogli dłużej pełnić swoich funkcji- poinformował minister.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o sporcie, oświadczenia miało złożyć 440 członków zarządów związków dyscyplin sportowych. Pracownicy byli zobowiązani do złożenia oświadczeń - zawiadomiono ich o tym na piśmie i mieli na to miesiąc.

 

 

Obowiązująca od sierpnia nowelizacja ustawy o sporcie zakazuje pełnienia funkcji we władzach związków osobom które były funkcjonariuszami związanymi z PRL oraz ci, którzy karani byli za doping w sporcie na karę dłuższą niż 2 lata dyskwalifikacji.

Minister zaprezentował także Kodeks Dobrego Zarządzania dla Polskich Związków Sportowych z podtytułem „Uczciwość w sporcie, skuteczność w działaniu"

 

Źródło: twitter.com/MSiT_GOV_PL, media

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze