Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Włochy z kolejnym wzrostem zakażeń na Covid-19. Rząd planuje nowe obostrzenia

ASy 19:18 31 października 2020
We Włoszech kolejne zgony związane z Covid-19PAP/EPA/CIRO FUSCO
W ciągu ostatniej doby we Włoszech na Covid-19 zmarło 297 osób. Potwierdzono 31 758 następnych zakażeń koronawirusem - poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Dzienna liczba wykonanych testów to ponad 215 tys.
Bilans zgonów od początku epidemii wzrósł tym samym do 38618.

Koronawirusa wykryto dotychczas u 679 tys. mieszkańców kraju, którego ludność wynosi około 60 mln. Wyzdrowiało dotąd 289 tys. zainfekowanych.

Obecnie zakażonych jest co najmniej 351 tys. osób.

Liczba hospitalizowanych pacjentów wzrosła do prawie do 18 tys. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa 1843 osób wymagających największej opieki.

Najtrudniejsza sytuacja panuje w Lombardii, gdzie ostatniej doby potwierdzono około 9 tys. zakażeń.

Media informują, że rząd Giuseppe Contego pracuje nad kolejnymi restrykcjami w reakcji na drugą, gwałtowną falę pandemii. Jak podkreślił premier, priorytetem jest utrzymanie otwartych szkół. Kilka regionów przeszło już jednak na nauczanie zdalne.

Jednym z rozważanych rozwiązań jest zamknięcie sklepów z wyjątkiem tych z artykułami pierwszej potrzeby oraz ponowne wprowadzenie tzw. czerwonych stref w największych ogniskach zakażeń. W trybie pilnym rząd zwołał na sobotę posiedzenie z udziałem doradczego komitetu naukowego.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze