Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Włochy zapowiadają złagodzenie obostrzeń. Zostanie utrzymana godzina policyjna

ajg 17:58 16 kwietnia 2021
Włoski policjant podczas protestów koronasceptykówPAP/EPA/Tino Romano
Od 26 kwietnia będą we Włoszech łagodzone restrykcje w związku z poprawą sytuacji — zdecydował w piątek rząd Mario Draghiego. Na konferencji prasowej premier zapowiedział przywrócenie żółtych stref, a w nich otwarcie restauracji, także wieczorem.

- Można patrzeć w przyszłość z ostrożnym optymizmem i ufnością — oświadczył szef rządu, otwierając spotkanie z dziennikarzami.
Zaznaczył, że rząd podejmuje to „uzasadnione ryzyko” z powodu poprawy sytuacji, choć nie jest ona jeszcze znaczna. Szef rządu podkreślił, że zdecydowano się na to przy założeniu, że nowe reguły będą „skrupulatnie przestrzegane”, że noszone będą maseczki i będzie zachowywany dystans społeczny. Chodzi o to, by „ryzyko przekształciło się w szansę” - dodał.

Wszystkie szkoły będą otwarte w strefach żółtych i pomarańczowych — ogłosił Draghi. W strefach czerwonych kontynuowane będzie nauczanie w normalnym trybie w szkołach podstawowych i w pierwszej klasie gimnazjum.

Otwarte restauracje i podróże między „żółtymi” regionami

Nastąpi częściowe otwarcie kraju; dozwolone będą od 26 kwietnia podróże między „żółtymi” regionamiOd tego też dnia restauracje będą obsługiwać gości także wieczorem, ale tylko przy stolikach na zewnątrz.

Kolejna decyzja to otwarcie kin i teatrów. Możliwa będzie organizacja widowisk i seansów filmowych pod gołym niebem; w przypadku sal zamkniętych wyznaczane będą limity liczby widzów. Również za 10 dni możliwe będzie uprawianie dyscyplin sportowych na zewnątrz.

Dalsze znoszenie obostrzeń

Z kolei od 15 maja czynne będą otwarte baseny i plaże, a od 1 czerwca zostanie przywrócona działalność klubów sportowych i siłowni, zaś od 1 lipca można będzie organizować targi.

Premier wyjaśnił, że otwieranie kraju jest odpowiedzią na trudności przeżywane przez różne kategorie zawodowe, a także przez dzieci i młodzież.

Decyzje te, wskazał, „przyniosą więcej spokoju w kraju i stworzą podstawę do ożywienia gospodarki”.

- Oczekuję, że w najbliższych miesiącach będziemy mieli bardzo mocne odbicie gospodarcze, a potem musimy wejść na ścieżkę wzrostu — oznajmił Draghi, były prezes Europejskiego Banku Centralnego.

Utrzymana będzie na razie godzina policyjna od 22:00 do 5:00.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze