Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zamiast przeprosin kolejne oszczerstwa! Szef izraelskiego MSZ znowu oskarża Polaków o antysemityzm i współpracę z nazistami

pmb 12:25 18 lutego 2019
Fot. zrzut ekranu z serwisu YouTube/i24NEWS Français
Prawdy historycznej nie da się zmienić. Polska była wielkim cmentarzem narodu żydowskiego, jest tylko jedna prawda historyczna. Antysemityzm tkwił w Polakach przed, podczas i po Holocauście – powiedział w rozmowie z radiem Reshet Bet Israel Katz.

– Prawdy historycznej nie da się zmienić. Polska była wielkim cmentarzem narodu żydowskiego, jest tylko jedna prawda historyczna. Antysemityzm tkwił w Polakach przed, podczas i po Holocauście. Jest możliwe i ważne utrzymywanie więzi z polskim rządem. Ale nie możemy zapomnieć o przeszłości i nie wolno nam szkodzić spuściźnie i pamięci ofiar Holokaustu – powiedział szef izraelskiego MSZ.

– Icchak Szamir, któremu Polacy zamordowali ojca, powiedział: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Nikt nie będzie mówił nam w jaki sposób mamy wyrażać siebie, lub wspominać pamięć naszych zmarłych – powiedział p.o. szefa MSZ Izraela Israel Katz w wywiadzie dla telewizji i24News.

– Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Byli Polacy, którzy kolaborowali z nazistami. O tym mówił też były premier Icchak Szamir, wspominając historię swojego zamordowanego ojca – mówił w trakcie wywiad Katz. 

Źródło: Media/twitter.com/telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze