Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Znaleziono zwłoki 33 ofiar pożaru na kalifornijskim statku

K.B. 20:59 4 września 2019
Ventura County Fire Department//Twitter
Amerykańskie służby ratownicze poinformowały, że udało się odnaleźć ciała 33 osób, które spłonęły na statku w Kalifornii. Wciąż trwają poszukiwania ostatniej, 34 ofiary.

Jak podał przedstawiciel straży przybrzeżnej Zach Farrell, ciała 13 ofiar udało się wyłowić z wody w środę. Wydobywanie zwłok jest utrudnione ze względu na niebezpieczne warunki panujące wokół wraku, który zaległ na dnie oceanu w odległości ok. 20 metrów od brzegu wyspy Santa Cruz na głębokości 20 metrów.

Już we wtorek kalifornijskie władze poinformowały, że 34 pasażerów statku zostało uznanych za zmarłych. Wśród ofiar są m.in. uczniowie szkoły średniej, nauczyciel i jego córka oraz 5-osobowa rodzina.

Spośród 39 osób znajdujących się na pokładzie statku bazy dla płetwonurków Conception uratowało się pięciu członków załogi, którzy wskoczyli do pontonu i dopłynęli do innej, zakotwiczonej niedaleko łodzi.


Pasażerami statku byli uczestnicy trzydniowej wycieczki, podczas której mieli nurkować i obserwować podmorskie życie, m.in. wokół leżącej w Parku Narodowym Channel Islands wyspy San Miguel na Oceanie Spokojnym. Poniedziałek był ostatnim dniem wycieczki


Źródło: RMF 24, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze