Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zniszczenie krzyża poświęconego "Lalkowi". Premier Morawiecki interweniuje: Krzyż zostanie odbudowany

JJ 17:59 25 lipca 2020
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział odbudowę krzyża upamiętniającego śmierć ostatniego z Żołnierzy Wyklętych Józefa Franczaka ps. LalekTwitter/Mateusz Morawiecki
„Uważam, że miarą wielkości państw jest również ich szacunek wobec symboli i bohaterów”- napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Jest to reakcja na haniebny akt wandalizmu. W Majdanie Kozic Górnych zniszczono metalowy krzyż upamiętniający miejsce śmierci Józefa Franczaka ps. Laluś, ostatniego z Żołnierzy Wyklętych.

– Takie czyny budzą moje najgłębsze obrzydzenie i muszą zostać napiętnowane, sprawcy ukarani, a szkody naprawione- podkreślił szef polskiego rządu.

– W Majdanie Kozic Górnych zniszczony został metalowy krzyż upamiętniający miejsce śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka ps. Laluś. Wandale wycięli go i porzucili na poboczu- napisał Morawiecki. Następnie poinformował o swojej decyzji w sprawie krzyża „Lalka”.

– Podjąłem decyzję, że krzyż zostanie odbudowany, bo uważam, że miarą wielkości państw jest również ich szacunek wobec symboli i bohaterów- podkreślił premier.

Jak dodał polityk, „bez pamięci o przeszłości nie można budować przyszłości”. Premier wskazał również na konieczność ukarania sprawców aktu wandalizmu oraz naprawy uczynionych przez nich szkód.

 

Źródło: Facebook

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze